December 2013 Submission Hunt Results

Please send errors/corrections to info@submissionhunt.com

———————————————————————————————

———————————————————————————————

TEAM POINTS

  • 4780 – Team Pedro Sauer
  • 3120 – Getsum/M-IQ
  • 910 – Warrior’s Cove
  • 770 – MN School of Martial Arts
  • 710 – Leading Edge MMA
  • 550 – Progressive Martial Arts
  • 520 – Iron TKD
  • 500 – World Jiu-Jitsu
  • 460 – Eclectic Martial Arts
  • 450 – MNSU Jiu-Jitsu
  • 440 – McCune’s/MCFM/Machado
  • 320 – St. Cloud Boxing & Wrestling
  • 270 – Doc’s
  • 270 – Lifetime Fitness
  • 260 – Cellar Kickboxing
  • 240 – Fight or Flight Academy
  • 190 – Excel Lifeforce MA
  • 180 – AMA
  • 140 – Next Level Combat/10th Planet
  • 120 – Vallhalla Combat Sports
  • 100 – Gracie Barra
  • 90 – Force is Machine
  • 90 – Mankato MA/MSU MMA Club
  • 90 – UMA
  • 80 – Alliance MN
  • 80 – Dog Soldiers
  • 40 – Cole’s Jiu-Jitsu

———————————————————————————————

———————————————————————————————

Kids’ Novice Gi (49.9 lbs. & Under)

  1. Lucy Engelstad (Getsum/M-IQ)
  2. Tayler Peterson (MN School of Martial Arts)

Kids’ Novice Gi (50-59.9 lbs.)

1. Dylan Parker (Eclectic Martial Arts)
2. Aiden Migneault (The Academy of Elk River)
3. Deidryk Hoge (Getsum/M-IQ)
3. Ashley Gorman (MN School of Martial Arts)

Kids’ Novice Gi (60-69.9 lbs.)

1. Colin Parker (Eclectic Martial Arts)
2. Connor Velte (World Jiu Jitsu Academy)
3. Caden Zak (Getsum/M-IQ)
3. Jackson McKee (Eclectic Martial Arts)

Kids’ Beginner Gi (49.9 lbs. & Under)

  1. Joaquin Olson (Academy MN/Pedro Sauer)
  2. Lukas Lind (Getsum/M-IQ)
  3. Zach Weismann (M-Theory)

Kids’ Beginner Gi (50-59.9 lbs.)  

1. Caden McManus (World Jiu Jitsu Academy)
2. Dylan Peterson (MN School of Martial Arts)
3. Cade Ostrowski (Getsum/M-IQ)
3. Ty Schmidt (Alliance MN)

Kids’ Beginner Gi (60-69.9 lbs.)

1. Jacob Beck (Getsum/M-IQ)
2. Mike Amos (Warrior’s Cove)
3. Jayden Sorour (Academy MN/Pedro Sauer)
3. Edwin Markey (The Academy of Elk River)

Kids’ Beginner Gi (70-79.9 lbs.)

1. Kray Klaas (World Jiu Jitsu Academy)
2. Cole Ostrowski (Getsum/M-IQ)
3. Cambria Soine (Getsum/M-IQ)
3. Andrew Nourie (MN School of Martial Arts)

Kids’ Beginner Gi (80-89.9 lbs.)

  1. Drake Blumer (MN School of Martial Arts)
  2. Trey Wibeto (The Academy of Elk River)

Kids’ Beginner Gi (90-99.9 lbs.)

  1. Oliver Schwab (Getsum/M-IQ)
  2. Zacary Baca (Doc’s-Wolfpack-AMA)
  3. Serena Bodin (Doc’s-Wolfpack-AMA)

Kids’ Beginner Gi (100-114.9 lbs.)

  1. Phillip Ingvalson (Getsum/M-IQ)
  2. Alex Keiser (Spartan Martial Arts)
  3. Melissa Metteer (Getsum/M-IQ)

Kids’ Beginner Gi (130-179.9 lbs.)

  1. Walker Mullin (Eclectic Martial Arts)
  2. Mikhail Potabenko (Eclectic Martial Arts)

Kids’ Advanced Gi (90-99.0 lbs.)

  1. Elizabeth Cesta (World Jiu Jitsu Academy)
  2. Ian Schull (Academy MN/Pedro Sauer)
  3. Jack McManus (World Jiu Jitsu Academy)

———————————————————————————————

Teens’ Beginner Gi (140-149.9 lbs.)

  1. Avery Kearney (World Jiu Jitsu Academy)
  2. Cole Thiesse (Getsum/M-IQ)

Teens’ Beginner Gi (160-179.9 lbs.)

  1. Jackson Mcvey (Warrior’s Cove)
  2. Devante Jelle (Iron TKD)

Teens’ Advanced Gi (120-129.9 lbs.)

1. Noah Anderson (Getsum/M-IQ)
2. Javen Guzik (Warrior’s Cove)
3. Tyler Gustafson (Warrior’s Cove)
3. Conner Weiss (Getsum/M-IQ)

———————————————————————————————

Women’s White Belt (119.9 lbs. & Under)

  1. Crystal Baker (Leading Edge MMA)
  2. Tameka Zwilling (Getsum/M-IQ)
  3. Ashley Stager (Academy MN/Pedro Sauer)

Women’s White Belt (135-159.9 lbs.)

1. Brandis Lafrombois (Progressive Martial Arts)
2. Kayla Lystad (The Academy of Elk River)
3. Ellie Peterson (MN School of Martial Arts)
3. Farah Finch (Cole’s Jiu Jitsu)

Women’s White Belt (Open Weight)

1. Claire Lawrence (MCFM/Machado)
2. Tameka Zwilling (Getsum/M-IQ)
3. Kayla Lystad (The Academy of Elk River)
3. Farah Finch (Cole’s Jiu Jitsu)

Women’s Blue Belt (160 lbs. & Over)

  1. Claire Lawrence (MCFM/Machado)
  2. Cassandra Alfveby (Next Level Combat/10th Planet)

———————————————————————————————

Men’s White Belt (130-139.9 lbs.)

  1. Marcus Beddor (Warrior’s Cove)
  2. Austin Falkman (The Academy of Elk River)
  3. Omar Garcia (Minnesota Top Team)

Men’s White Belt (140-149.9 lbs.)

1. Hunter Lee (Spartan Martial Arts)
2. Rob Rathmanner (MNSU BJJ)
3. John Dunham (Cellar Kickboxing)
3. Luke Rudberg (Mankato Martial Arts)

Men’s White Belt (150-159.9 lbs.)

1. Ben Ryan (Getsum/M-IQ)
2. Sam Traxler (MNSU BJJ)
3. Brandon Krekelberg (Warrior’s Cove)
3. Justin Kearney (World Jiu Jistu Academy)

Men’s White Belt (160-169.9 lbs.)

  1. Andrew Lausen (The Academy of Elk River)
  2. Kylan Nelson (The Academy of Elk River)
  3. Daniel Zwilling (Getsum/M-IQ)

Men’s White Belt (180-189.9 lbs.)

1. Philippe Jecker (Leading Edge MMA)
2. Kevin Hartel (Apex Jiu Jitsu/Sauer)
3. River Ellstrom (Getsum/M-IQ)
3. Jacob Fixell (UMA)

Men’s White Belt (190-199.9 lbs.)

  1. Skylar Gilbertson (Getsum/M-IQ)
  2. Conlin Gaffney (Academy MN/Pedro Sauer)
  3. C Ryan Welles (MCFM/Machado)

Men’s White Belt (200-224.9 lbs.)

  1. Steven Otterness (Getsum/M-IQ)

Men’s White Belt (225 lbs. & Over)

1. Brenton Martin (Academy MN/Pedro Sauer)
2. Erik Nitchie (MNSU BJJ)
3. Steven Otterness (Getsum/M-IQ)
3. Matthew Bird (Iron TKD)

Men’s White Belt (Open Weight)

1. Brenton Martin (Academy MN/Pedro Sauer)
2. Marcus Beddor (Warrior’s Cove)
3. Andrew Lausen (The Academy of Elk River)
3. Steven Otterness (Getsum/M-IQ)

Men’s Blue Belt (140-149.9 lbs.)

1. Kyle Matuszak (Getsum/M-IQ)
2. Adam Chiodo (Doc’s-Wolfpack-AMA)
3. Jarred Melicher (Progressive Martial Arts)
3. Morgan Frazer (Leading Edge MMA)

Men’s Blue Belt (150-159.9 lbs.)

1. Hayden Buckner (Academy MN/Pedro Sauer)
2. Angel Pacheco (St. Cloud Boxing & Wrestling)
3. Lucas Lundgren (Apex Jiu Jitsu/Sauer)
3. Devin O’Reilly (Getsum/M-IQ)

Men’s Blue Belt (160-169.9 lbs.)

  1. Aidan Muller (Getsum/M-IQ)
  2. Jacob Sajevic (Excel Lifeforce Martial Arts)

Men’s Blue Belt (170-179.9 lbs.)

1. Dan Rathmanner (MNSU BJJ)
2. Michael Gillies (Academy MN/Pedro Sauer)
3. Nick Erickson (The Academy of Elk River)
3. David Vinje (McCune’s MA/Machado)

Men’s Blue Belt (190-199.9 lbs.)

  1. Ty Bowling (Spartan Martial Arts)
  2. Jesse Davies (World Jiu Jitsu Academy)

Men’s Blue Belt (Open Weight)

1. Hayden Buckner (Academy MN/Pedro Sauer)
2. Ron Winslow (Academy MN/Pedro Sauer)
3. Angel Pacheco (St. Cloud Boxing & Wrestling)
3. Jake Vinje (Apex Jiu Jitsu/Sauer)

Men’s Purple Belt (150-159.9 lbs.)

1. Ryan Pottebaum (Spartan Martial Arts)
2. Travis Duncan (Leading Edge MMA)
3. John Veale (Leading Edge MMA)
3. Andre Tieva (Academy MN/Pedro Sauer)

Men’s Purple Belt (170-179.9 lbs.)

  1. Brandon Bergeron (Academy MN/Pedro Sauer)
  2. Kyle Chaney (Academy MN/Pedro Sauer)

Men’s Purple Belt (200-224.9 lbs.)

1. Chad Hughes (Iron TKD)
2. Josh Moody (Red Schafer MMA)
3. Nate Lyness (Spartan Martial Arts)
3. Nick Thompson (Academy MN/Pedro Sauer)

Men’s Purple Belt (Open Weight)

1. Melor Sturua (Force is Machine)
2. Josh Moody (Red Schafer MMA)
3. Nate Lyness (Spartan Martial Arts)
3. Chad Hughes (Iron TKD)

Men’s Brown/Black Belt (Open Weight)

1. Brock Larson (Getsum/M-IQ)
2. Adam Frankow (Academy MN/Pedro Sauer)
3. Dan Opsahl (Academy MN/Pedro Sauer)
3. Kelly Johnson (Academy MN/Pedro Sauer)

———————————————————————————————

Masters’ White Belt (170-179.9 lbs.)

1. Lee Atwood (The Academy of Elk River)
2. Jake Kothrade (AMA)
3. Hien Dinh (Spartan Martial Arts)
3. Cory Wilson (Getsum/M-IQ)

Masters’ White Belt (200-224.9 lbs.)

  1. Adam Gale (Getsum M-IQ)
  2. Tim Peterson (Academy MN/Pedro Sauer)

Masters’ White Belt (225 lbs. & Over)

  1. Corey Sanderson (Iron TKD)
  2. Jerred Kincaid (Spartan Martial Arts)

Masters’ White Belt (Open Weight)

1. Adam Gale (Getsum/M-IQ)
2. Jerred Kincaid (Spartan Martial Arts)
3. Corey Sanderson (Iron TKD)
3. Tim Peterson (Academy MN/Pedro Sauer)

Masters’ Blue Belt (150-159.9 lbs.)

  1. Brock Sullivan (Progressive Martial Arts)
  2. (T-son) Si Douangmala (Leading Edge MMA)

Masters’ Blue Belt (160-169.9 lbs.)

1. Andy Binsfeld (Getsum/M-IQ)
2. George Alexandrou (AMA)
3. Jahan Galehdari (MN School of Martial Arts)
3. Bronson Barnett (Gracie Barra)

Masters’ Blue Belt (Open Weight)

1. Bronson Barnett (Gracie Barra)
2. Rob Young (Alliance MN)
3. (T-son) Si Douangmala (Leading Edge MMA)
3. Jahan Galehdari (MN School of Martial Arts)

Masters’ Purple Belt (154.9 lbs. & Under)

  1. David Helmbrecht (Progressive Martial Arts)
  2. Michael Maronese
  3. Paul Nagata

Masters’ Purple Belt (175-199.9 lbs.)

  1. Jon Grilz (Minnesota Top Team)
  2. Max Valiarovski (Warrior’s Cove)

Masters’ Purple Belt (Open Weight)

  1. David Helmbrecht (Progressive Martial Arts)
  2. Travis Duncan (Leading Edge MMA)

———————————————————————————————

Directors’ 40-50 Years Old (200 lbs. & Over)

  1. Pete Gutzmann (Spartan Martial Arts)
  2. Dave Anderson (Academy MN/Pedro Sauer)
  3. Jon Wyatt (Spartan Martial Arts)

———————————————————————————————

———————————————————————————————

Kids’ Novice No-Gi (49.9 lbs. & Under)

  1. Tayler Peterson (MN School of Martial Arts)
  2. Lucy Engelstad (Getsum M-IQ)

Kids’ Novice No-Gi (50-59.9 lbs.)

  1. Dylan Parker (Eclectic Martial Arts)
  2. Ashley Gorman (MN School of Martial Arts)

Kids’ Novice No-Gi (60-69.9 lbs.)

  1. Colin Parker (Eclectic Martial Arts)
  2. Jackson McKee (Eclectic Martial Arts)
  3. Caden Zak (Getsum/M-IQ)

Kids’ Beginner No-Gi (49.9 lbs. & Under)

  1. Joaquin Olson (Academy MN/Pedro Sauer)
  2. Lukas Lind (Getsum/M-IQ)

Kids’ Beginner No-Gi (50-59.9 lbs.)

1. Cade Ostrowski (Getsum/M-IQ)
2. Dylan Peterson (MN School of Martial Arts)
3. Deidryk Hoge (Getsum/M-IQ)
3. Matthew Nourie (MN School of Martial Arts)

Kids’ Beginner No-Gi (60-69.9 lbs.)

  1. Ryan Yoswa (Spartan Martial Arts)
  2. Jayden Sorour (Academy MN/Pedro Sauer)
  3. Mike Amos (Warrior’s Cove)

Kids’ Beginner No-Gi (70-79.9 lbs.)

  1. Cole Ostrowski (Getsum/M-IQ)
  2. Andrew Nourie (MN School of Martial Arts)

Kid’s Beginner No-Gi (80-89.9 lbs.)

  1. Drake Blumer (MN School of Martial Arts)
  2. Trey Wibeto (The Academy of Elk River)
  3. Oliver Schwab (Getsum/M-IQ)

Kids’ Beginner No-Gi (100-114.9 lbs.)

  1. Phillip Ingvalson (Getsum/M-IQ)
  2. Alex Keiser (Spartan Martial Arts)

———————————————————————————————

Teens’ Beginner No-Gi (160-179.9 lbs.)

1. Davonte Jelle (Iron TKD)
2. Jackson Mcvey (Warrior’s Cove)
3. Justin Clark (Lifetime Fitness)
3. Cole Thiesse (Getsum/M-IQ)

Teens’ Advanced No-Gi (110-119.9 lbs.)

1. Javen Guzik (Warrior’s Cove)
2. Noah Anderson (Getsum/M-IQ)
3. Conner Weiss (Getsum/M-IQ)
3. Ian Schull (Academy MN/Pedro Sauer)

Teens’ Advanced No-Gi (150-159.9 lbs.)

  1. Brandon Krekelberg (Warrior’s Cove)
  2. Walker Mullin (Eclectic Martial Arts)

———————————————————————————————

Women’s Novice No-Gi (120-134.9 lbs.)

  1. Brandis Lafrombois (Progressive Martial Arts)
  2. Mika Turner (Fight or Flight Academy)

Women’s Novice No-Gi (Open Weight)

  1. Claire Lawrence (MCFM/Machado)
  2. Tameka Zwilling (Getsum/M-IQ)
  3. Mika Turner (Fight or Flight Academy)

Women’s Beginner No-Gi (119.9 lbs. & Under)

  1. Ashley Stager (Academy MN/Pedro Sauer)
  2. Crystal Baker (Leading Edge MMA)
  3. Tameka Zwilling (Getsum/M-IQ)

Women’s Beginner No-Gi (135-159.9 lbs.)

  1. Ellie Peterson (MN School of Martial Arts)
  2. Kayla Lystad (The Academy of Elk River)
  3. Betsy Popp (Lifetime Fitness)

Women’s Beginner No-Gi (Open Weight)

  1. Betsy Popp (Lifetime Fitness)
  2. Kayla Lystad (The Academy of Elk River)

Women’s Intermediate No-Gi (160 lbs. & Over)

  1. Cassandra Alfveby (Next Level Combat/10 Planet)
  2. Kayla Lystad (The Academy of Elk River)
  3. Claire Lawrence (MCFM/Machado)

———————————————————————————————

Men’s Novice No-Gi (129.9 lbs. & Under)

  1. Nicholas Boisvert (Minnesota Top Team)
  2. Omar Garcia (Minnesota Top Team)

Men’s Novice No-Gi (130-139.9 lbs.)

  1. Matthew Mackissock (Getsum/M-IQ)

Men’s Novice No-Gi (150-159.9 lbs.)

1. Sam Traxler (MNSU BJJ)
2. Jamie Verzosa (Progressive Martial Arts)
3. Collin Connery (Lifetime Fitness)
3. Luke Anderson (Academy MN/Pedro Sauer)

Men’s Novice No-Gi (160-169.9 lbs.)

  1. Corey Moore (Fight or Flight Academy)
  2. Jeremey Morlan (Lifetime Fitness)
  3. Daniel Zwilling (Getsum/M-IQ)

Men’s Novice No-Gi (170-179.9 lbs.)

  1. Jake Kothrade (AMA)
  2. Tyler Coleman (Fight or Flight Academy)
  3. Mitch Andrejka (Fight or Flight Academy)

Men’s Novice No-Gi (190-199.9 lbs.)

  1. Skylar Gilbertson (Getsum/M-IQ)
  2. Colin Roskos (Fight or Flight Academy)

Men’s Novice No-Gi (200-224.9 lbs.)

  1. Bryan Berkland (Cellar Kickboxing)
  2. Chris Smith (St. Cloud Downtown Wrestling)
  3. Kim DeRider (Fight or Flight Academy)

Men’s Novice No-Gi (225 lbs. & Over)

  1. Erik Nitchie (MNSU BJJ)
  2. Stan Strong (Dog Soldier MMA)

Men’s Novice No-Gi (Open Weight)

1. Erik Nitchie (MNSU BJJ)
2. Corey Sanderson (Iron TKD)
3. Tyler Coleman (Fight or Flight Academy)
3. Corey Moore (Fight or Flight Academy)

Men’s Beginner No-Gi (130-139.9 lbs.)

  1. Marcus Beddor (Warrior’s Cove)
  2. Omar Garcia (Minnesota Top Team)

Men’s Beginner No-Gi (140-149.9 lbs.)

1. Mike Larson (Getsum/M-IQ)
2. Shawn Newell (Getsum/M-IQ)
3. Hunter Lee (Spartan Martial Arts)
3. Ross Landis (Cellar Kickboxing)

Men’s Beginner No-Gi (150-159.9 lbs.)

  1. Ben Ryan (Getsum/M-IQ)
  2. Ted Bechtold (Getsum/M-IQ)
  3. Zachary Peterson (The Academy of Elk River)

Men’s Beginner No-Gi (180-189.9 lbs.)

  1. Jacob Fixel (UMA)
  2. Philippe Jecker (Leading Edge MMA)

Men’s Beginner No-Gi (200-224.9 lbs.)

  1. Tariq Tber (Vallhalla Combat Sports)
  2. C Ryan Welles (MCFM/Machado)
  3. Steven Otterness (Getsum/M-IQ)

Men’s Beginner No-Gi (225 lbs. & Over)

  1. Brenton Martin (Academy MN/Pedro Sauer)
  2. Adam Goerger (Getsum/M-IQ)

Men’s Beginner No-Gi (Open Weight)

1. Marcus Beddor (Warrior’s Cove)
2. Tariq Tber (Vallhalla Combat Sports)
3. C Ryan Welles (MCFM/Machado)
3. Kylan Nelson (The Academy of Elk River)

Men’s Intermediate No-Gi (140-149.9 lbs.)

  1. John Englehart (MNSU BJJ)
  2. Morgan Frazer (Leading Edge MMA)
  3. Jarred Melicher (Progressive Martial Arts)

Men’s Intermediate No-Gi (150-159.9 lbs.)

1. Hayden Buckner (Academy MN/Pedro Sauer)
2. Angel Pacheco (St. Cloud Boxing & Wrestling)
3. Lucas Lundgren (Apex Jiu Jitsu/Sauer)
3. Freddy Avila (Minnesota Top Team)

Men’s Intermediate No-Gi (160-169.9 lbs.)

  1. Aidan Muller (Getsum/M-IQ)
  2. Jacob Sajevic (Excel Lifeforce Martial Arts)

Men’s Intermediate No-Gi (170-179.9 lbs.)

1. Myrvan Halleland (St. Cloud Boxing & Wrestling)
2. Nick Erickson (The Academy of Elk River)
3. Dan Rathmanner (MNSU BJJ)
3. Cory Wilson (Getsum/M-IQ)

Men’s Intermediate No-Gi (180-189.9 lbs.)

  1. Josh Kohler (Getsum/M-IQ)
  2. Andrew Young (MSU-Mankato MMA Club)

Men’s Intermediate No-Gi (Open Weight)

1. Josh Kohler (Getsum/M-IQ)
2. Ty Bowling (Spartan Martial Arts)
3. Myrvan Halleland (St. Cloud Boxing & Wrestling)
3. Jake Vinje (Apex Jiu Jitsu/Sauer)

Men’s Expert No-Gi (160-169.9 lbs.)

  1. Robert Klink (Cellar Kickboxing)
  2. Andre Tieva (Academy MN/Pedro Sauer)
  3. John Veale (Leading Edge MMA)

Men’s Expert No-Gi (170-179.9 lbs.)

  1. Brandon Bergeron (Academy MN/Pedro Sauer)
  2. Nick Compton (Academy MN/Pedro Sauer)

Men’s Expert No-Gi (200-224.9 lbs.)

1. Nick Thompson (Academy MN/Pedro Sauer)
2. Chad Hughes (Iron TKD)
3. Ron Winslow (Academy MN/Pedro Sauer)
3. Josh Moody (Red Schafer MMA)

Men’s Expert No-Gi (Open Weight)

1. Brock Larson (Getsum/M-IQ)
2. Nick Thompson (Academy MN/Pedro Sauer)
3. Dan Opsahl (Academy MN/Pedro Sauer)
3. John Veale (Leading Edge MMA)

———————————————————————————————

Masters’ Novice No-Gi (200-224.9 lbs.)

  1. Adam Gale (Getsum/M-IQ)
  2. Tim Peterson (Academy MN/Pedro Sauer)
  3. Brandon Day (Cellar Kickboxing)

Masters’ Novice No-Gi (225 lbs. & Over)

  1. Corey Sanderson (Iron TKD)
  2. Jerred Kincaid (Spartan Martial Arts)

Masters’ Novice No-Gi (Open Weight)

1. Stan Strong (Dog Soldier MMA)
2. Jerred Kincaid (Spartan Martial Arts)
3. Brandon Day (Cellar Kickboxing)
3. Tim Peterson (Academy MN/Pedro Sauer)

Masters’ Intermediate No-Gi (140-149.9 lbs.)

  1. Adam Chiodo (Doc’s-Wolfpack-AMA)
  2. Jason Burr (Excel Lifeforce Martial Arts)

Masters’ Intermediate No-Gi (160-169.9 lbs.)

  1. Andy Binsfeld (Getsum/M-IQ)
  2. Jahan Galedhari (MN School of Martial Arts)
  3. George Alexandrou (AMA)

Masters’ Intermediate No-Gi (170-179.9 lbs.)

  1. Andy Strub (MCFM/Machado)
  2. George Spears (Academy MN/Pedro Sauer)

Masters’ Intermediate No-Gi (Open Weight)

  1. Fred Dathe (Lifetime Fitness)
  2. Jahan Galehdari (MN School of Martial Arts)
  3. Adam Chiodo (Doc’s-Wolfpack-AMA)

Masters’ Expert No-Gi (154.9 lbs. & Under)

  1. Michael Maronese
  2. David Helmbrecht (Progressive Martial Arts)
  3. Paul Nagata

Masters’ Expert No-Gi (174.9-199.9 lbs.)

  1. Jon Grilz (Minnesota Top Team)
  2. Max Valiarovski